Destiny: The Taken King novinky a možný PC port.

     Posledné dni sa na internete objavuje čoraz viac správ o tom, ako bude vyzerať nový Destiny datadisk - The Taken King. Jednou z hlavných charakteristík Destiny bol špeciálny level systém.

 
Trailer gamescom: https://youtu.be/Z1435FiMTmY

 
Narozdiel od mnohých MMORPG tu hráči nezbierali skúsenostné body, ale ich level závisel od výbavy, ktorú na sebe mali. V The Taken King sa ale hráči s týmto unikátnym systémom budú musieť rozlúčiť.
 
Bude nahradený starým známym levelovacím systémom, ktorý je založený čisto na zbieraní expov a poznáme ho z hier ako World of Warcraft, Guild Wars 2, SWTOR a podobne. Zmena je sprevádzaná zvýšením maximálneho levelu v hre na štyridsiaty. Zatiaľ nie je známe, ako budú zmenené levely aktuálnych hráčov. Mnohí z nich môžu byť na úrovni 30 aj viac a je otázne, či po zmene systému zostanú na rovnakej úrovni, alebo to vývojári vyriešia nejako inak. Noví hráči ale nebudú mať žiadne komplikácie a budú sa môcť pustiť rovno do hrania. Každá nová kópia The Taken King bude totiž obsahovať jeden character boost, ktorý dá novo vytvorenej postave minimálny level potrebný na hranie datadisku. Plánovaný dátum vydania pre Destiny: The Taken King je 15. september 2015.
 
S novým datadiskom príde pre mnohých hráčov aj nevyhnutná vec - zmena výbavy. Bungie totiž potvrdilo, že hráči si nebudú môcť vylepšiť terajšiu Year One Legendary výbavu, aby ju mohli používať aj v The Taken King, či už ide o zbrane alebo brnenie. Ide o výbavu z Vault of Glass, The Dark Below's a House of Wolves. Vývojári tvrdia, že The Taken King prinesie viac zbraní než hocaký update doteraz, a tak by si mali rýchlo a ľahko nájsť náhrady za starých favoritov.
 
Je taktiež možné, že Bungie pracuje na PC verzii Destiny. Na kariérnej stránke sa totiž objavila voľná pozícia testera kompatibility pre PC. Požiadavky na pozíciu sú celkom špecifické a naznačujú, že Bungie buď pracuje na porte Destiny pre PC, alebo chystá pre PC hráčov nejaký nový titul.
 
Vývojári sa snažia hráčov presvedčiť, že The Taken King bude naozaj zaujímavým rozšírením. Zdá sa, že sa im to celkom darí. V najnovšej finančnej správe totiž Activision Blizzard uviedol, že Destiny má vyše 20 miliónov registrovaných hráčov a dokopy majú nahratých viac než 2 miliardy hracích hodín. To je v priemere tak stovka hracích hodín na každého hráča, čo je celkom slušné číslo. Podľa správy bolo DLC House of Wolves bodom, keď si hra nielen dokázala získať nových hráčov, ale si ich aj udržiava viac než predtým.
 
Zdá sa tak, že Destiny sa celkom darí a Activision Blizzard sa môže radovať. A to nielen z Destiny. Podľa spomemnutých správ majú totiž Hearthstone, Heroes of the Storm a Destiny dokopy viac než 70 miliónov registrovaných hráčov a príjmy z týchto hier presahujú 1,25 miliardy dolárov. V prvom štvrťroku mali Destiny a Hearthstone 50 miliónov registrovaných hráčov dokopy, a tak je trochu ťažké odhadnúť, koľko zo 70 miliónov hráčov predstavujú hráči Heroes of the Storm. Activision Blizzard sa tak môže napriek občasným negatívnym ohlasom na hry tešiť z poriadne veľkej hráčskej základne.
 

 

 

 

 


 

 

Kontaktujte nás

tel. :+421 902 930 906
e-mail : Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
facebook page: 
https://facebook.com/spolocnostKONTIKI